• Як працювати з дому і не зійти з розуму?

 • Back
 by 
Будемо вдячні за поширення в соцмережах!

У зв’язку зі світовими подіями, віддаленими співробітниками стали ті, хто не мислив робочих процесів поза офісом.

EdMarket рекомендує як організувати  виконання робочих завдань, працюючи з дому.

 

Організуйте робоче місце

Виділіть певне місце в будинку, де ви працюєте. Воно повинно бути комфортним і з усім необхідним під рукою. Подбайте, щоб поруч були ручка і папір для записів, а також пляшка з водою.

Не варто відповідати на дзвінки або писати текст, лежачи в ліжку. Корисно розмежовувати «робочій» і «домашній» простір, щоб по всьому будинку не були розкидані тижневики і записи, а робочий день тривав з 7 ранку і до 10 вечора.

 

Провітрюйте приміщення

Ковток свіжого повітря допоможе зібратися і зберегти бадьорість. Намагайтеся провітрювати приміщення, де працюєте, хоча б раз на дві години.

 

Робіть регулярні перерви

Ніхто не може бути продуктивним, працюючи по 8 годин без перерви, не встаючи і не відриваючи очей від екрана. А якщо і може, організм помститься за трудоголізм болем в м’язах, головним болем й іншими «бонусами».

Щоб встигати зробити за день все, що запланували, під час роботи робіть короткі перерви. Можна застосовувати техніку «помодоро»:

 • поставте таймер на 25 хвилин і працюйте весь цей час, не відволікаючись, над одним завданням
 • після зробіть перерву на 3-5 хвилин
 • після виконання 4 «помідорів» (відрізків по 25 хвилин) зробіть довгу перерву (15 хвилин).

Важливо! Під час коротких і довгих перерв не залишайтеся біля комп’ютера і не перегортайте соцмережі. Краще пройтися (хоча б по кімнаті), зробити парочку вправ, випити склянку води. Під час довгої перерви можна навіть вийти прогулятися (хоча б просто навколо будинку).

 

Не забувайте про фізичну активність

Працюючи в офісі, ви не могли зробити перерву на зарядку? Тепер можете!

В Youtube можна знайти сотні відеоуроків з вправами для різних груп м’язів і будь-якого рівня підготовки. Виконуйте їх під час коротких перерв, і ви збережете бадьорість і продуктивність на весь день.

 

Робіть перерву на обід

Не намагайтеся пообідати, однією рука тримаючи ложку, а іншою набираючи повідомлення в діловому листуванні. Влаштовуйте повноцінну перерву на обід. В цей час краще не працювати за комп’ютером і відкласти в сторону смартфон.

Якщо дозволяє час, після обіду вийдіть ненадовго на вулицю і прогуляйтеся хоча б навколо будинку.

 

Користуйтеся програмами для віддаленої роботи

Є цілий список програм, які дозволяють ефективно працювати віддалено і комунікувати з колегами. Ось тільки деякі з них:

 • Slack – інструмент для обміну повідомленнями з колегами. Можна створювати бесіди за темами, прикріплювати файли, телефонувати.
 • Zoom (або Skype) – можна проводити планерки, обговорення і мозкові штурми з віддаленими співробітниками.
 • Google документи – дозволяють всім, у кого є доступ, одночасно вносити правки і виправлення в документи. Є режим для коментування.
 • Google Disc. Хмарне рішення для зберігання документів. Легко систематизувати файли за допомогою папок. Можна відкривати доступ до файлів для всієї команди.
 • Trello (і аналогічні програми) – інструмент для того, щоб ставити завдання (собі і колегам) і стежити за їх виконанням.

Дистанційна робота – не привід припинити спілкування з колегами. За допомогою Zoom легко організувати відеозв’язок. Так іноді легше, ніж в листуванні, обговорювати робочі питання.

 

Обмежуйте час, який проводите в соцмережах

Коли ви вдома, великою є спокуса відволіктися від справ і погортати стрічку, відправити пару повідомлень, подивитися дуже важливий ролик про коронавірус (або котиків). Але поки в цей час, гора робочих завдань збільшується, і ви ризикуєте в них потонути.

Та й в цілому нескінченне блукання в соцмережах, як правило, нічого крім втоми і невдоволення собою не приносить.

Як менше проводити часу в соціальних мережах? Ось кілька порад:

 • для початку стежте за собою 2-3 дня і зафіксуйте, скільки часу ви проводите в соцмережах. Кожен раз, коли ви заходите в Instagram, Facebook, Youtube або на іншу платформу, записуйте, скільки часу ви там провели. Навіть якщо шукали щось по роботі;
 • зверніть увагу, в які моменти ваша рука несвідомо тягнеться до смартфону і стрічок соцмереж. Може бути, в момент, коли вам нудно? Або коли перед вами занадто складна робоча задача, і вам хочеться відкласти її на потім? Подумайте, чим ви можете замінити звичку перегортати соцмережі? Наприклад, якщо вам нудно, можна переключитися на читання книги (краще паперової), на вправи. Якщо вас лякає завдання, розбийте його на кілька невеликих дій, кожну з яких виконати нескладно;
 • визначте, скільки часу ви хочете присвячувати соцмережам кожен день. Наприклад, годину або півтори години в день – цілком розумний час;
 • не намагайтеся відразу відмовитися від соцмереж. На першому етапі досить просто проводити там трохи менше часу;
 • відпишіться від «сміттєвого» контенту. Вам не потрібні підписки на 25 груп, які постять одні і ті ж меми та смішні відео.
 • винагороджуйте себе за невеликі перемоги. Наприклад, коли зможете тиждень не порушувати придуманий вами графік користування соцмережами.

 

Організуйте для себе цікаве дозвілля

Ви ж не хочете, щоб ваше життя складалася виключно з роботи? Включіть в графік заняття спортом або англійською мовою, спілкування з друзями (можна навіть по відеозв’язку), хобі.

 

Вчіться

Не забувайте розвиватися у своїй професії або отримувати нову, отримувати корисні навички і дізнаватися нове.

ПРАЦЮЙТЕ У ПЕРШІЙ В УКРАЇНІ СОЦІАЛЬНІЙ

ОСВІТНЬО-ІНФОРМАЦІЙНІЙ МЕРЕЖІ NMCBOOK!

(Visited 29 times, 1 visits today)

You must be logged in to post a comment.

Kozhedubova

25.03.2020 at 17:48.

Велика подяка Вам. Завдяки вашій роботі, ми викладачі, легко перейшли на використання різних інтернет-ресурсів для організації дистанційної освіти. Бажаємо здоров’я та творчих успіхів всім співробітникам НМЦ.

  svitlana.zhukovska

  26.03.2020 at 09:11.

  Дякуємо за оцінку роботи Науково-методичного центру! Вона нам вкрай важлива. Вам здоров`я і успіхів! Продовжуємо створювати електронний освітній контент!

Mari

06.05.2020 at 21:34.

Дякую за поради та турботу. Успіхів Вам!❤😊