• СОЦІАЛЬНА МЕРЕЖА ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ – NMCBOOK

  • Back
 by 
Будемо вдячні за поширення в соцмережах!

Наразі розвиток інформаційних технологій має глобальний характер і впроваджуються вони в усі галузі. Але процес впровадження ІТ в освітній процес значно відстає від швидкості їх розвитку, чого не можна сказати про соціальні мережі, в яких «живе» практично вся молодь та значна кількість людей більш старшого віку. Соціальні мережі в інтернеті продовжують перебувати на піку популярності. Особливо активно можливості соціальних мереж використовує молодь у віці від 16 років.

Уявіть, яка унікальна можливість використовувати соціальні мережі в освіті! Так, вони не є основним засобом мережевого навчання, але їх можливості у вирішенні освітніх завдань  недооцінюються професійним співтовариством.

Що ж це таке  соціальні мережі? Під терміном «соціальна мережа» в галузі інформаційних технологій розуміють інтерактивний багатокористувацький веб-сайт, платформу, онлайн-сервіс, контент якого наповнюється самими учасниками мережі. Це автоматизоване соціальне середовище, що дозволяє спілкуватися групі користувачів, об’єднаних спільним інтересом.

Останнім часом стали з’являтися освітні соціальні мережі. Соціальна мережа Facebook вже давно визнана одним з найбільш популярних інструментів навчання і розвитку [1].

Facebook ‒ найбільша у світі соціальна мережа ‒ почала працювати 4 лютого 2004 року як мережа для студентів. Засновником та головою сервісу є Марк Цукерберг. За деякими даними  сайт facebook.com посідає за відвідуваністю 3-тє місце у світі. 30 червня 2017 року кількість користувачів досягла 2 млрд осіб у всьому світі, в Україні ‒ 10 млн осіб. Почалось все з того, що Цукерберг виклав на веб-сайті 500 зображень пам’яток культури доби Августа, розмістивши на кожній сторінці ілюстрацію та статтю з коментарями до неї, відкрив доступ до сайту своїм однокурсникам, які почали ділитися інформацією. Спочатку доступ до сайту мали лише студенти Гарвардського коледжу, а у березні 2004 року Facebook користувалися в університетах СтенфордаКолумбії та Єля. Невдовзі він відкрився для студентів Бостонського та Нью-Йоркського університетівМассачусетського технологічного інституту і поступово для більшості університетів США та Канади [2].

Не можна не помітити, що студенти із задоволенням проводять більше часу у соціальних мережах, ніж у спеціально розроблених системах дистанційного навчання. І не скористатися цим для впровадження нестандартних підходів в освітню практику було б великою помилкою.

Принцип роботи соціальних мереж дуже схожий – вони мають стіну профіля, стрічку новин, можливість обмінюватись файлами, проводити голосування та опитування, формувати групи за інтересами, створювати фотоальбоми, але існує одна дуже важлива вимога – ідентифікація особи. Тобто, якщо ви маєте на меті користуватися соціальною мережею,  ви маєте в ній зареєструватися – створити свій обліковий запис.

Обліковий запис містить відомості, необхідні для ідентифікації користувача при підключенні до системи, інформацію для авторизації та обліку. Це ім’я користувача та пароль. Пароль або його аналог, як правило, зберігається в зашифрованому, або хешованому, вигляді (з міркувань безпеки).

Обліковий запис може містити також додаткові анкетні дані користувача: ім’я, прізвище, по батькові, стать, вік, дата народження, адреса e-mail, мобільний телефон.

Обліковий запис може також містити одну або декілька фотографій або аватар користувача.

Обліковий запис користувача також може враховувати різні статистичні характеристики поведінки користувача в системі на основі відстежень системи: давність останнього входу в систему, тривалість останнього перебування в системі, адреса використаного при підключенні комп’ютера, інтенсивність використання системи, сумарна  і питома кількість певних операцій, зроблених у системі тощо.

Отже, основними принципами соціальної мережі є:

1) ідентифікація ‒ процедура розпізнавання користувача в системі, як правило, за допомогою наперед визначеного імені або іншої інформації про нього, яка сприймається системою;

2) присутність на сайті ‒ можливість побачити, хто в даний час знаходиться на сайті, і вступити в діалог з іншими учасниками;

3) спілкування ‒ можливість спілкуватися з іншими учасниками мережі (відправляти особисті повідомлення, коментувати матеріали);

4) групи ‒ можливість сформувати всередині соціальної мережі спільноти за інтересами;

5) репутація ‒ можливість дізнатися статус іншого учасника, простежити його поведінку всередині соціальної мережі;

6) обмін ‒ можливість поділитися з іншими учасниками матеріалами (документами, посиланнями, презентаціями, фотографіями).

Використовуючи досвід роботи освітніх соціальних мереж, розвиток цифрових технологій, електронного та дистанційного навчання, вдосконалення електронного освітнього контенту, унікальну можливість розвитку цифрової компетентності педагогів, завдяки проведенню онлайн-освіти, ситуацію у світі, що стала поштовхом для створення електронних освітніх платформ, необхідність контролю  за кожним учасником освітнього процесу, зокрема підвищення кваліфікації педагогів онлайн, у  Науково-методичному центрі  вищої та фахової передвищої освіти розроблено соціальну мережу для викладачів, студентів, вчителів, учнів 9-11 класів  NMCBOOK (НМЦБУК).

Соціальна мережа – освітньо-інформаційна платформа, у структуру якої входять Медіатека електронних засобів навчання і безпосередньо соціальна мережа з зареєстрованими учасниками освітнього процесу. Процедура реєстрації нескладна, ідентична реєстраціям на інших освітянських сайтах чи соціальних мережах.

Послідовність дій під час реєстрації у соціальній мережі NMCBOOK наступна.

В адресному рядку вводимо nmcbook. Після того, як пошукова система знайшла наш електронний ресурс, наводимо  курсор на рядок і клікаємо на нього. Заходимо на головну сторінку соціальної мережі. Зверху зліва клікаємо на напис «РЕЄСТРАЦІЯ», після чого з`являється меню реєстрації. Придумайте та вкажіть латиницею свій ЛОГІН, АДРЕСУ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ, яка у вас напевно вже є, придумайте ПАРОЛЬ та введіть його двічі. Будьте уважні! Не помиляйтесь, вводячи пароль повторно! ВКАЖІТЬ  СВОЄ СПРАВЖНЄ ІМ’Я І ПРІЗВИЩЕ, адже під цим ім’ям вас будуть бачити колеги та студенти. Також вкажіть номер Вашого мобільного телефону.

Ознайомтесь із фразою «Якщо Вам не прийшов лист для підтвердження акаунта, перевірте у себе на пошті папку СПАМ» і біля слова «Зрозуміло» натисніть на віконце, потім «РЕЄСТРАЦІЯ».

Після цього зверху зліва висвітиться вікно, де система буде просити Вашої згоди на збереження логіна. З впевненістю натискайте «Сохранить».  На моніторі зявиться вікно, де буде зазначено, що реєстрація пройшла успішно. Тепер необхідно зайти у свою електронну пошту, перейшовши за посиланням. Таким чином Ви підтвердите свою електронну адресу. Натисніть «Запамятати» і «Увійти». Ви увійшли в «Особистий кабінет». Тепер Ви зможете створювати публікації, групи, спілкуватись в чаті, а найголовніше ‒ Ви зможете працювати у Медіатеці електронних засобів навчання. Бажаємо успіху!

 

Список використаних джерел

  1. Клименко О. А. Социальные сети как средство обучения и взаимодействия участников образовательного процесса https://moluch.ru/conf/ped/archive/21/1799/
  2. https://uk.wikipedia.org

 

Світлана Жуковська,

кандидат педагогічних наук,

завідувач лабораторії цифрових

та медіатехнологій в освіті

Науково-методичного центру вищої

та фахової передвищої освіти

 

(Visited 137 times, 1 visits today)

You must be logged in to post a comment.

Valentina

21.04.2020 at 09:37.

Цікаво і корисно!

Sid

21.04.2020 at 09:47.

Дякую за корисну інформацію.

VitaPerevoznik

21.04.2020 at 10:26.

Цікаво і пізнавально!